Weber jičínská 50 - 2018

Název

Popis

Kristian Hynek dovršil hattrick na 13. Weber JIČÍNSKÉ5o
Po slavnostním startu pana starosty Jičína JUDr. Jana Malého úlohu favorita potvrdil Kristian Hynek jezdící za mezinárodní team (CANYON TOPEKA FACTORY RACING). Završil tak svůj jičínský hattrick. Nikdo v posledních třech letech mu nedokázal konkurovat. Letos si přivezl do cíle vskutku luxusní 4. minutový náskok.
Naopak o další místa na stupních vítězů byl obrovský souboj až do posledních metrů. Téměř až foto finiš určil druhé a třetí místo. Druhý stupínek vybojoval Filip Adel (SUPERIOR SUNINVENT TEAM) před Michalem Kaněrou (GHOST TEAM). Čtvrtý Vít Řehák (MITAS CYKLOHELIOS) měl na podium ztrátu pouhých 5 vteřin. Nejlepším jičínským závodníkem byl Lukáš Kunt (Favorit Brno), který přijel na krásném 8. místě. Ještě lépe dopadla Lukášova sestra Vendula Kuntová (Ghost team), která na domácím závodě obhájila loňské vítezství. Druhá byla Karolína Bergerová (CARLA.KUPKOLO.CZ D.K.N.L.) před Lenkou Fridrichovou (Ghost team).
Kratší 25. km distanci zaletěl nejrychleji Aleš Pelčarský z Hořic. Bikerkou, která vyhrála na fit jízdu byla Kristýna Zemanová (TOPFOREX LAPIERRE).
Bitva po hlavním závodě nazvanou FABIO PRODUKT KRITERIUM byla do posledních metrů naprosto otevřená. Pro mnohé možná překvapivě Filip Adél pokořil Kristiána Hynka.
Na dětské závody, které se konají přímo na Lidickém náměstí si našlo cestu přes 100 malých cyklistických nadějí.
Na 13. ročník WEBER Jičínské5o, který se konal v sobotu 26. května si našlo cestu přes sedm stovek závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií.