Jičín Hurricanes vs. Tábor Foxes

Název

Popis

Poslední domácí utkání sehráli jičínští Hurricanes v americkém fotbale na hřišti ve Valdicích. V něm porazili Tábor Foxes vysoko 44:0.
Před zápasem se očekávála vyrovnaná bitva, ale opak byl pravdou. Hned z prvního drivu vyslal Tomáš Vitík přesný pas na Adriana Richteru, který využil nabídky a otevřel skóre. Následné potvrzení z kopu nebylo využito. (6:0)Hurricanes byli na každém yardu hřiště přesnější a koncentrovanější. Nedovolili tak soupeři téměř ani krok navíc. Toho ještě v první čtvrtině využili opět domácí a při hře jako přes kopírák vyslal opět Vitík výborně hrajícího Richteru pro zisk dalších bodů. (12:0) Pokud někteří ze 160 diváků chtěli vidět bodové hody, přišli si na své po změně stran. Po zatlačení táborských na jejich poslední yard se chopil šišky running back Přemysl Fousek a ač zasypán bránícími hráči, si došel pro další body. Tentokrát se nemýlil z potvrzení ani Martin Pankrác a z kopu upravil skóre na 19:0. Foxes bojovali, ale citelně oslabeni o ztrátu jejich rozehrávače šlo vše podstatně hůř. Často jim pak k úspěšnému překonání skvěle bránících Hurricanes chyběl tolik potřebný poslední krok. Pak ale přišla vichřice posledních pěti minut prvního poločasu. Nejprve obraně Tábora utekl Jan Ulrich (25:0). Chvíli na to vyslal Vitík na dalekou pasovou cestu Martina Zhoufa (31:0). Veškeré naděje hostí pak sfoukl Přemysl Fousek, který navýšil na hrozivých 38:0. Tímto se na časomíře rozeběhl čas dle pravidel mercy rule.
Druhý poločas začali hosté v útoku. Obrovská snaha táborských alespoň upravit skóre však vždy skončila bez úspěchu. Nepřekonatelná obrana pod vedením Josefa Svobody a Martina Pankráce neumožnila hostům žádný progres. Ani jičínští však už nebyli tolik aktivní a tak ve třetí čtvrtině již nedošlo k žádné změně skóre. Poslední čtvrtina si pak začala vybírat daň z vysokých teplot, které ten den na Jičínsku panovaly. To bylo také znát na únavě všech zúčastněných na hřišti. Již to vypadalo, že dojde k poklidnému dohrání zápasu, když v tom ještě Josef Svoboda využil interceptionu Foxes a po překonání 85 yardů uzavřel skóre na konečných 44:0.
Hosté tak odjížděli z Jičína s možná až nespravedlivým výsledkem. Domácí ale předvedli obrovský posun a ve své první sezoně tak obsadí nádhernou třetí příčku a to zbývá jim zbývá ještě zápas v Karlových Varech. (pch)