Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

fotkyweb

Deník-setkání se starostou Jičína

62 fotek duben 2019 69 zobrazení
Bydlení, péče o památky i co s odpadem - diskuze v jičínském biografu
Průřez tím, co v šestnáctitisícovém Jičíně lidi zajímá, to, co je pro občany podstatné. Panelová diskuze Setkání se starostou Jičína Janem Malým v Biografu Český ráj, vedená šéfredaktorem východočeských deníků společnosti Vltava Labe Media Imrichem Dioszegi se týkala nejzákladnějších věcí - bydlení, péče o lidi, kteří jsou slabí, nebo potřebují pomoc.
V jičínském biografu proběhlo Setkání se starostou. Komentovat dění ve městě přišel starosta Jan Malý a místostarostové Petr Hamáček a Jan Jiřička.
Dotkla se i péče o kulturní dědictví, na které je Jičín mimořádně bohatý. Hovořilo se také o znečišťování, ovlivňování životního prostředí, jak nakládat s odpady i novinkami, které Jičín zavede od července. Kdy se budou prodávat parcely v lokalitě Kasárna pro výstavbu rodinných domů a jsou v Jičíně i jiné možnosti, kde si postavit dům? Jak je v Jičíně zajištěna péče o seniory a kdy bude k dispozici bydlení pro seniory v Kasárnách? Na tyto a další otázky se rovněž zaměřilo Setkání se starostou v Biografu Český ráj.
S představiteli jičínské radnice diskutovali pozvaní hosté, byli mezi nimi ředitelé firem, úřadů, zástupci sportovních klubů, architekti, ředitelé škol, studenti i jičínští zastupitelé. Starosta Jan Malý v kostce shrnul historii kasárenských budov, lokality, kde má vyrůst 52 domků. Zástupci firmy SeneCura, která má ve zbývajících dvou objektech kasáren vybudovat rezidenční bydlení pro seniory, řečnili o záměrech firmy, ale bohužel nešli až ke dřeni projektu, snad kvůli konkurenci. Nicméně v Jičíně nyní chybí sto požadovaných lůžek pro seniory, SeneCura jich nabídne 130.
Dalším diskuzním tématem se stal Valdštejnův odkaz, tedy památky v Jičíně a péče o ně. Místostarosta Petr Hamáček sumarizoval investice do Valdštejnského zámku, Valdštejnské lodžie, kostela sv. Ignáce, jezuitské koleje, zmínil jak dál s Masarykovým divadlem i problémy s nedokončenými prostory v K-Klubu. Odvoz popelnic od domů, omezit množství obalů, snížit skládkování - na poslední téma, zabývající se čistotou města dostal prostor druhý místostarosta Jan Jiřička. Setkání ukončila volná diskuze.
https://jicinsky.denik.cz/online-reportaz/reportaz/on-line-setkani-se-starostou-jicina-janem-malym-a-hosty.html

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron