Autokros Nová Paka MMČR 5/2019

Název

Popis

Po pátečních a sobotních přejímkách bylo pro MM ČR v autokrosu v Nové Pace k závodu nastoupilo více jak 120 jezdců. Sobotní dopoledne zdramatizoval při tréninkových jízdách Zdeněk Antony, který šel u studánky „přes boudu“. Tréninky skončily bez překvapení a na čele divizí byli vesměs favorité, možná své soupeře trochu zaskočil v D6 Petr Šimurda se Škodou 130 LR. V rokli v sobotním odpoledni zkropil závodní trať asi hodinový déšť, ale kvalitě trati to spíš pomohlo. Všechny divize odjely první jízdy, Racer Buggy dokonce dvě.
V neděli se začalo závodit už v osm hodin ráno. A jinak poklidný průběh druhých jízd narušila velká havárie Lukáše Vávry, který při sjezdu od přemostění udělal se svým vozem osm kotrmelců. Po celou neděli byly k vidění zajímavé souboje, zejména v Super Buggy a divizi 6. Závodům přálo počasí, což se odrazilo na početné návštěvě a tím i skvělé divácké kulise. Sportovní komisaři byli při nevybíravých soubojích nekompromisní a hned několikrát potrestali viníky vyloučením za nesportovní jízdu.
V RB 125 nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách Lea Horniaková a zvítězila před synem dakaristy Martinem Kolomým. Nejpočetnější kategorii kártů vévodil opět Petr Doležal a zvítězil před Janem Kunešem a Matijou Rakovcem. Těsně před cílem odstoupil z vedoucí pozice spojené divize Touring Autocross a D5 po celý víkend dominující Václav Fejfar, který domácí závod pojal především jako test před evropským dvojzávodem v Litvě a Lotyšsku. Diváci tleskali krásné jízdě Petra Šimurdy s vozem Škoda 130 LR, který se věnuje převážně rallye, ale vítězství ve Štikovské rokli si hodně cení. Radost z vítězství v Junior Buggy prožíval i Daniel Pytloun, když pro třetí pozici si dojel domácí Ondřej Medlík. Do finále neodstartoval velký favorit Jakub Novotný.
Vaněk porazil mistra Evropy
Kdo čekal vítězství Petra Nikodéma v Buggy 1600, nedočkal se. Skončil třetí, když před ním dojeli Milan Vaněk a Martin Kadlečík. Test svého nového vozu zrealizoval Filip Hartman a bylo z toho sedmé místo. Hodně rychlé a napínavé bylo finále Super Buggy. Po skvělém startu jel v čele Roman Keřka, ale udolali ho Jakub Kubíček a Radek Jordák. (pv)